Reference

Nejmilejší Hanko,
s časovým odstupem čtyř měsíců ode dne zrození našeho syna a nás, jako rodičů, pořád vzpomínám na naši spolupráci a tvou neuvěřitelnou pomoc, jako na Splněný Sen.
Už od počátku svého těhotenství jsem věděla, že nechci jít cestou konvenční medicíny – nechat za sebe a o sobě rozhodovat cizí lidi.
Vím, že to nebyla náhoda,  když jsem tě našla přes internet, bez jakéhokoliv doporučení. Oslovil mě tvůj profil, vzdělání, zkušenosti. A po naší první osobní konzultaci jsem byla velmi vděčná, že v reálu to bylo přesně, jako na tvých stránkách.
Byla jsi mi i mému partnerovi velkou oporou, důvěrnicí, pomocnicí, rádkyní…měli jsme spoustu otázek, pochyb, strachu…ty jsi nás vždy dokázala uklidnit, ujistit nás, že naše představa o průběhu těhotenství a porodu je v pořádku, správná, byť nemá obecně vžitý scénář.
Tvé znalosti, dovednosti a schopnosti byly úžasné celistvé, propojené do všech aspektů dané situace, řešili jsme věci praktické i lidské, emoční….
Všechno, co jsi nás v průběhu těhotenství naučila bylo neskutečně nápomocné  a porod samotný pak „třešinkou na dortu“….pomohla jsi nám (společně s rovněž úžasnou Petrou Kratochvílovou) přivést na svět naše děťátko tím  nejpřirozenějším a nejklidnějším možným způsobem, navzdory bolesti, na kterou se dopředu asi připravit moc nelze.
Během porodu jste byly obě neuveřitelně podporující a cokoliv jste mi poradily, zafungovalo úžasně, ulevilo mi od bolesti, povzbudilo mě v těch náročných okamžicích ….věděly jste naprosto přesně, co je třeba udělat.
Společně s mým partnerem jste byli naprosto Snový Porodní Tým….
I poporodní péče o mne a děťátko byla úžasná a nádherná. Jsem nesmírně nadšená z tvých znalostí bylin a všeho přirozeného, přírodního, co je i mně blízké . Nemůžu nezmínit i péči o mé tělo skrze krásnou rituální masáž a relaxaci pár týdnů po porodu.
Moc bych přála všem ženám, aby měly tu možnost, zažít zázrak zrození dítěte s tak dokonalou péčí a  podporou, kterou jsem prošla s vámi já.

S obrovskou vděčností, Zuzka

Mila Hanko,
Chci ti zpětně moc podekovat, ze jsi mi byla na blizku a oporou v tehotenstvi a sestinedeli.
Na porod vzpominam s velkou vdecnosti a uctou.
Moc se opatruj!
Diky, diky, diky
Ahoj Kacka B.

Moje mile porodni asistentky

Diky vam:

…jsem cele těhotenství měla pocit, ze se nekdo opravdu zajima o to, jak se cítím

…jsem spoustu tehotenskych neduhu mohla resit prirodni cestou

…jsem mela dostatek informaci se rozhodnout jak chci rodit a co pro me a mimi bude nejlepsi

…jsem verila, ze mohu rodit zcela prirozene bez vnejsich zasahu

…jsem porodila zcela prirozene svoji dcerku

…jsem se citila skvela opecovana ihned po porodu a nemela jsem obavy, ze budu nucena do neceho, co nechci

…moje miminko zazilo jemne poporodni osetreni a ja ho u toho mohla drzet za ruku

…jsem vedela, jak spravne miminko prikladat, abychom se co nejrychleji rozkojili

…jsem vedela, jak co nejlepe postupovat abychom se vyhnuli novorozenecke zloutence

…jsem mela cenne informace, jak o sebe po porodu pecovat

…jsem citila, ze i po porodu se nekdo zajima o to, jak mi je, a pripadne neduhy se daly opet resit prirodni cestou

…jsem se po porodu citila klidna a opecovana

…jsem mela jistotu, ze mam vzdycky komu zavolat, kdyz si nebudu vedet rady s miminkem nebo se sebou

Jste pro me andele na zemi a jsem vdecna, ze jsem mela moznost vyuzit vaseho nadani 😉
Tereza, Hradec Králové

Píšu po týdnu od porodu. Mám doma klidné a prospívající miminko. Já sama jsem ve skvělém stavu a nejtěžší je udržet se ještě v posteli. Mám nádherné vzpomínky na samotný porod a první minuty a hodiny s miminkem. Jsem přesvědčená, že v našem příběhu je Hanka klíčovým člověkem. Její péče byla od začátku do konce velmi jemná, profesionální, pečlivá. Hanka je zkušená, dokáže perfektně řídit rizika a v našem případě i jemně zasáhnout, když bylo potřeba. Měla jsem pocit, že jsem v péči skutečného odborníka a to mi pomohlo zbavit se všech strachů a rodit ve stavu úplného uvolnění. Pokud se budu ještě někdy připravovat na porod, tak určitě opět s Hankou.

Barbora F., Paseky

Dobrý deň,
pridávam svoju skúsenosť s využitím služieb komunitnej PA . Ako druhorodička s drobnými komplikáciami počas tehotenstva a možnosťou neveselej diagnózy dedičnej metabolickej poruchy u očakávaneho prírastku som nesmierne rada že som si vybrala Hanku ako doprovod pri nemocničnom pôrode. Oceňujem kontinuálnu starostlivosť počas tehotenstva, na pravidelné stretnutia som sa tešila a už tam sme jemne no účinne riešili trampoty a zádrhelíky, ktoré som si so sebou priniesla. Koniec tehotenstva a tlak na vyvolávanie drobca som ustála vďaka konzultovaniu s Hankou. Malý sa narodil spontánne a najprirodzenejšie ako to šlo. Bolo úžasné mať pri sebe človeka ktorému dôverujete a zároveň viete že je to 100% profík. Pomohla mi rozhodnúť sa pri každej možnosti na pôrodnej sále a viem že vďaka nej sme mohli rodiť pokojne a  hlavne bezpečne. Ďakujem, Hani, za možnosť užiť si pôrod dokonca aj v pôrodnici,mala si pravdu!

Za mňa najlepšia investícia, ten krásny pocit z pôrodu a rozmaznávanie počas neho nikdy nezabudnem. Vďaka za ľudskosť a úprimný záujem tam kde je ho pomálo, želáme veľa síl do ďalšej práce, nech ženám prinášaš nové možnosti tam kde vládne rutina a zbytočný strach. Má to význam !
Daša Ď., Lipovka

S Hankou jsme se seznámili na jejím předporodním kurzu, který nám byl velkým přínosem.👍🏻 Osud tomu přál a Hanka se stala naší porodní asistentkou. I díky její péči, znalostem a přístupem jsme měli pohodové těhotenství. A na porod vzpomínáme jako na nejkrásnější okamžik našeho života. ❤️ Byla nám velkou oporou, rádkyní jak v těhu,při porodu tak v šestinedělí. Hodně moc pomohla s kojením. (nebýt jí, asi je miminko na um).Při dalším těhotenství je Haničky péče jasná volba! A všem vřele doporučujeme její péči. ❤️❤️❤️
Ulrychovi.

Hanku moc doporučuji! Byla mi velkou oporou a útěchou, když jsem to potřebovala. Oceňuji skvělou péči a vlídnost při porodu. Já mám tendenci věci zrychlovat, mít vše pod kontrolou a díky Hance jsem dokázala zpomalit, zamyslet se a tím si uvědomit, co opravdu chci. Děkujeme ti Hanko za krásný porod a péči o mě a Jonáška!
Eva D., Vraclav

Ještě jednou moc děkujeme za vše!
Jsem vděčná, že jsem své druhé dítě mohla přivést na svět přirozeně a vlastními silami. Ty první momenty po porodu byly opravdu velmi silný a krásný zážitek pro oba. Porod byl rychlý, vracím se k němu v myšlenkách. Největší zpráva pro mě z něj je další posílení důvěry v obrovskou moudrost života a přírodních zákonitostí. Stačí naslouchat, nepochybovat a nechat se vést… 😉
Zuzana V., Bělečko

Radi bychom ti Hanko jeste jednou podekovali za podporu pri porodu. Kdyz jsem se v dobe tehotenstvi rozhodovala, zda vyuziju sluzeb duly nebo porodni asistentky, vyhrala porodni asistentka. Protoze jsem prvni ditko rodila cisarem a u druheho jsem doufala v prirozeny porod, chtela jsem mit za zady zkuseneho zdravotnika. Hanku si k porodu vybralo naše rodici se miminko a vybralo si skvele. Hanka byla me, muzi i miminku velkou pomoci, diky ni jsme to dokazali a syn se narodil prirozene. Kontrola po porodu byla velmi prijemnou teckou za skvelou peci.
Anička P., Hradec Králové

„Hani, patří ti naše velké díky za tvou podporu a pomoc zejména u porodu, ale i před ním a po něm … Dlouho jsem se rozmýšlela, zda využiji služby porodní asistentky a dobře jsem udělala, rozhodně to mělo smysl ❤️… Nějak si ten porod už bez tebe nedokážu představit 😀… Moc jsi mi pomohla a byla mi oporou! DĚKUJI a rozhodně doporučuji 😘“
Veronika K., Batňovice

„Hanku jsem si vybrala jako „svoji“ porodní asistentku na dni respektu k porodu,
kde přednášela. Když jsem ji viděla poprvé, přeskočila na mě její jiskra a já si
řekla „s ní chci rodit“ 🙂 Hanka je pečlivá, poctivá, vnímavá a vzbuzuje důvěru.
Na každé návštěvě v těhotenství si mě vždy vyslechla a opečovávala až do
porodu, i po něm. A když přišel velký Den, byla skvělá. Svoji práci (podle mě to
její poslání) dělá srdcem. Všechna naše přání se díky ní splnila a náš synek se
narodil v klidu domova.
Hani , ještě jednou VELKÉ DÍKY patří Tobě – navždy.!
Denisa K., Hradec Králové

„Chci ti ještě jednou moc poděkovat za včerejšek. Vím, že bez tebe bych to nezvládla. Nebo zvládla, ale kdoví jak. Taky díky Monice (Monika Novotná – porodnice Náchod), když už člověk pomalu zapomíná na tu bolest, tak si pamatuju hlavně to, co jste pro mě delaly na porodním sále. Až na to zapomenu a půjdeme do druhého mimča tak jedině s tebou ❤ “
Makéta B., Pardubice

 

„Mockrát děkujeme za Tvou pomoc během těhotenství a především u porodu, za podporu v touze po přirozeném porodu. Bez Tvých znalostí aromaterapie a především rebozo šátku, který krásně tlumil bolest z kontrakcí, si vůbec nedokážu představit, jak bych porod zvládla. Další skvělá věc je, že jsi nakloněna přírodnímu léčení a Tvé znalosti mi mockrát ulehčily, mnohem více než medikamenty z lékarny, Tvoje práce má smysl a je krásné, že pomáháš ženám na jejich cestě k mateřství“
Kateřina V., Chrudim

„Jste super a děkuji za vše, jsem ráda, že ženu jako jste vy, mám blízko.
Včerejší masáž pro mě byla velmi blahodárná ve spoustě směrech. Masáž jizvy mi ukázala, co v sobě mám za pocity a díky vašemu vedení jsem je i dokázala pojmenovat. Bylo to velmi ulevující a posunulo mě to zase o kousek dál. Vše pro mě  bylo úžasné a velmi vonavé díky bylinkám a esenci jasmínové .“
Lucie N.Č., Heřmanův Městec

„Hanka mi pomáhala s léčením po císařském řezu.Bylo to velmi příjemné a milé.Dostala jsem spoustu rad a informací a zároveň i potřebnou „školu péče a masáží“.Tyto informace po porodu sekcí totálně chybí a s nimi se kurýruje lépe.Přeji ať se daří a určitě doporučuji.“
Kateřina M.V. , Pardubice

„Hance dávám vynikající hodnocení za profesionální a praktickou pomoc po mém návratu z porodnice. Nadstandardní poporodní péče- všem maminkám mohu jen doporučit „poporodní obnovu formou masáže bříška“.Hanka mi také pomohla s nastartováním laktace a poskytla veškeré užitečné info, jak o miminko pečovat. Moc jí děkuji za její služby ! Michaela K.,  Pardubice